Šampióni okresu přijeli na krajské finále do Vlašimi

Tento rok proběhl již 20. ročník prestižního turnaje McDonald’s Cupu a naši žáci se ho samozřejmě zúčastnili. Nejprve se konalo okrskové kolo na 1. FK Příbrami. Tímto kolem jsme prošli bez jediného zaváhání a se skórem 14:1 jsme postoupili z prvního místa do okresního finále na Dobříš. Dá se říci, že podobný vývoj proběhl i tam. Až na první utkání, které žáci podcenili a po pár minutách z penalty prohrávali 1:0. Po vstřeleném gólu naši svěřenci výrazně dominovali, ale v druhém poločase jsme stihli pouze vyrovnat.

V semifinále jsme si bez problému poradili s Milínem 5:0. Ve finále náš čekala domácí Dobříš. Ani tento zápas nebyl nějak dramatický. Po vítězství 4:1 a celkovém skóre 25:1 jsme se radovali z dalšího postupu.

18.5. se konalo krajské finále ve Vlašimi, kam jsme přijeli již s novými dresy. Celý turnaj byl skvěle organizovaný a vyšlo nám i letní počasí. V základní skupině jsme prověřili tým Rakovníka a Benešova. Týmy byly znatelně lepší, ale i tak jsme šli z prvního místa ze skupiny, což zajišťovalo přímý postup do semifinále. V něm jsme se potkali s velmi kvalitním družstvem z Hořovic. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a také skončil 0:0. Následovaly penalty, kde si náš brankář vedl výborně. Nepustil za svá záda jedinou střelu ze tří pokusů a naši střelci proměnili všechny kopy, slavili jsme postup do finále. Zde nás prověřil tým z okresu Praha-západ – Jesenice. První poločas byl opět vyrovnaný, ale po naší chybě jsme inkasovali na 1:0. V druhém poločase se na nás lepila smůla a po dvou zraněních zůstal stav stejný. Z titulu se radovalo mužstvo z Jesenic a nám zůstalo výborné druhé místo, které je největším úspěchem naší školy v této kategorii.

V závěru bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu na turnaji, paní učitelce Bártlové za pomoc s vedením týmu a panu Novákovi za krásné nové dresy.

Mgr. Leoš Hvižď