Úspěch naší žákyně v celostátní soutěži Ars Poetica – Puškinův památník

V Ruském středisku vědy a kultury v Praze se 6. června 2017 konala Celostátní přehlídka 51. ročníku soutěže v ruském jazyce ARS POETICA – Puškinův památník. Do tohoto kola postoupila i naše žákyně ze třídy VIII. B María-Ornela Melnic, která si účast zajistila vítězstvím ve své kategorii v krajském kole. V celostátní přehlídce bylo možno shlédnout 27 vystoupení v kategorii hudba a zpěv. Další velkou skupinu účinkujících tvořili žáci v kategorii recitace. Své výkony předvedli jednotlivci i celé kolektivy ze základních, ale především středních škol. María zpívala tři ruské písně a za své vystoupení byla oceněna nejenom velkým potleskem diváků, ale získala i mimořádné ocenění poroty. Děkujeme a blahopřejeme k vynikající reprezentaci naší školy na tomto celostátním festivalu!

Mgr. Hana Vitásková