Adaptační kurz šesťáků ve Věšíně

Ve dnech 18. – 20. září se zúčastnili šesťáci, pedagogové a školní psycholog adaptačního kurzu v rekreačním středisku Věšín pod vedením zkušeného lektora Mgr. Jiřího Sixty.

Celé dny vyplnily hry a netradiční soutěže, se kterými se děti snažily s většími či menšími problémy vypořádat. Napětí se zvýšilo už první večer, kdy se děti dozvěděly, že se uprostřed lesa objevila listina ztracená po mnoho staletí. Protože byly zvědaví, jak asi bude vypadat, vydaly se po jejích stopách, aby si ji mohly přečíst, což nebylo vůbec lehké, protože cesta vedla neznámým tmavým lesem a to podivné středověké písmo nešlo skoro přečíst.

To děti ale ještě nevěděly, že noční výprava nebyla zdaleka to nejhorší. Druhý den je totiž čekal boj o přežití, v němž se opět ujistily, že mnohé úkoly můžou snadněji splnit pouze ve skupině. Vyzkoušely si své smysly – spoléhat se na zrak je velmi jednoduché, bez něj je to o dost těžší. Také domluvit se se spolužáky beze slov není vůbec snadné. Čekala je neprostupná pavučina, lanová dráha, trocha hraní na koaly a nakonec i cesta zpět do tábora, která se pro některé děti stala tím nejtěžším, neboť jejich orientace v lese selhala. Naštěstí se chvilky napětí střídaly se zábavou, kterou přinesl například scrabble a tučňáčí baseball.

Poslední večer se uskutečnila krátká divadélka, v nichž jednotlivá družstva předvedla dramatizaci známých pohádek v předem určeném žánru.

Celý pobyt probíhal v příjemné atmosféře, děti mohly uplatnit své znalosti a dovednosti a být tak svému týmu přínosem. Navíc přálo počasí, a tak se všechny aktivity mohly uskutečnit venku. Škoda jen, že vše tak rychle uteklo. Z kurzu jsme se mnozí vrátili se spoustou nových kamarádů, na které se budou určitě moci v příštích měsících a letech spolehnout.

adaptak