Mistři republiky ve STIGA hokeji!!!

Po vydařeném okresním kole konaném na naší základní škole se republikové finále uskutečnilo ve městě rekordů a kuriozit – v Pelhřimově.

Turnaj se odehrával na zdejší obchodní akademii, kam přijelo 6 nejlepších družstev. Týmy byly rozděleny do 2 základních skupin. Vítěz dané skupiny měl jistý postup do semifinále. Zbylá družstva si zahrála předkolo.

Naší skupinu jsme bez problémů vyhráli a tak žáci čekali na svého soupeře z předkola. Tím se stala domácí ZŠ Osvobození. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a vyhráli jsme tak snadno 12:4. V cestě za titulem už stála jen ZŠ ze Želivu, která taktéž vyhrála svoji základní skupinu.

Finále proběhlo až nečekaně hladce. Naši hráči se ujali vedení 3:0 po první sérii a náskok každým kolem navyšovali. Nakonec se skóre zastavilo v poměru 12:4.

Tímto se škola 28. října stala prvním mistrem republiky v této hře. Nejlepším hráčem naše týmu byla vyhlášena A. Grimová.

Další členové družstva: D. Kalný, P. Révai, A. Špirek, O. Pulec, T. Rybák, D. Roušar, J. Kareš, J. Drmla, J. Saj.

stiga 3

stiga-diplom