Příběhy našich sousedů

Na začátku školního roku se 13 žáků 9. ročníku zapojilo do projektu Příběhu našich sousedů. Projekt spočívá v tom, že si žáci vyberou pamětníka, jehož příběh zpracují. Všechny týmy si jako závěrečný výstup vybraly rozhlasovou reportáž.

Na naší škole se utvořily tři týmy. Jeden tým pracoval pod vedením paní učitelky Kaiserové a dva týmy vedla paní učitelka Šorfová. Práce byla náročná, dlouhá a ne vždy se týmům dařilo. Během celého projektu musely vyřešit několik problémů, ať už se jednalo o zdraví nebo techniku. Všechno nakonec dobře dopadlo a ve čtvrtek 4. dubna 2019 mohli všichni svá díla představit veřejnosti.

Závěrečná prezentace probíhala v příjemném prostředí Waldorfské školy, kam přišli žáky podpořit jejich rodiny a přátelé a v neposlední řadě se zde opět setkali s pamětnicemi.

I přes značnou nervozitu všichni zvládli odprezentovat svou práci skvěle a užili si i zasloužený potlesk. Projekt je koncipován jako soutěž. Z vítězství jsme se sice neradovali, ale v našich srdcích jsme zvítězili všichni.

Děkujeme všem za podporu, vstřícnost a hlavně děkujeme našim třinácti statečným za odhodlání a píli, kterou během celého projektu projevovali.

Mgr. Šorfová, Mgr. Kaiserová