Velikonoční výzdoba

Již druhým rokem se naše škola zapojila do výroby a realizace velikonoční výzdoby příbramských veřejných prostor. Jako loňský rok je naše místo na Náměstí 17. listopadu, naproti poště. Tentokrát jsme zvolili instalaci v podobě balíků slámy, velikonočních vajíček, zvířátek a kytiček.

Vajíčka jsou letos větší a již v době jejich vzniku panovalo hodně otázek: „Kdo se z nich vlastně vylíhne? Jaké zvíře má takto veliká vejce?“ Nejčastějšími typy byli draci a dinosauři a tak se necháme překvapit, zda se opravdu někdo vyklube…

Na náměstí se také usadily 3 husy a přilétlo veliké množství motýlů, kteří ve větru třepotají křídly, jen vzlétnout.

Objekty jsou vytvořené technikou kašírování, tedy vrstvením různých druhů papírů spojovaných škrobem. Celá hmota poté ztvrdne, ale při tom je stále lehká. Prosíme tedy obdivovatele našich zvířat a vajíček, nesahejte a nesedejte na ně, jsou opravdu křehcí a jen na dívání!

Na výrobě výzdoby se podíleli opět žáci prvního i druhého stupně především tříd s výtvarným zaměřením a musíme přiznat, že to opravdu nebyla práce jednoduchá, a proto děkujeme všem, kdo přiložili ruku k dílu!