Návštěva našich žáků VIII. A a VIII. B ve Střední škole při Ruském velvyslanectví v Praze a 2. místo v krajském kole soutěže v ruském jazyce ARS Poetica Puškinův památník

S deseti žáky ze tříd VIII. A a VIII. B., kteří se učí ruský jazyk jako druhý cizí jazyk, jsme navštívili Střední školu při Ruském velvyslanectví v Praze. Zúčastnili jsme se tak Dne otevřených dveří, který vedení školy, učitelé i žáci připravili pro naši školu, Gymnázium Příbram a ISŠ HPOS Příbram. Během návštěvy jsme si prohlédli školu, specializované učebny a třídy, tělocvičnu i celý rozsáhlý areál školy. Navštívili jsme i kabinet přírodopisu, kde nás zaujaly velké přírodopisné sbírky. Ve škole jsme rovněž navštívili i hodinu literatury v ruském jazyce, ve které jsme se i my zapojili do výuky. Na závěr návštěvy jsme paní učitelce hudební výchovy a dalším žákům předvedli vystoupení, které jsme si v naší škole připravili na soutěž ARS Poetica Puškinův památník. Návštěvu této pražské školy jsme si moc užili. Líbila se nám i možnost srovnání se školou naší.

Následující den jsme se do Prahy společně vypravili znovu, tentokrát již společensky oblečeni a připraveni na naše vystoupení v krajském kole soutěže ARS Poetica Puškinův památník. V soutěži jsme byli úspěšní a ve své kategorii jsme vyhráli 2. místo.