Příbramský půlmaraton

V sobotu 15. 6. se konal prestižní závod v „Příbramském půlmaratonu“, kterého se účastnilo 135 běžců jednotlivců. Start i cíl se nacházeli ve staré části Příbrami, konkrétně na rybníku Obora a náměstí TGM. Veliký zájem byl i v kategorii štafet, kde se na startovní čáru seřadilo hned 73 družstev složených ze 4 členů. Každý závodník tedy běžel 5,2 km. První člen musel uběhnout ještě o 300 metrů navíc, aby se splnila vzdálenost 21,1 km.

Naše základní škola letos přihlásila hned 3 týmy:
Orely (B. Pekárek, T. Kujalová, E. Podušková, A. Božková)
Páťáci “B“ (M. Zikmundová, P. Tuháčková, H. Holecová)
Páťáci “A“ (J. Pech, M. Černý, P. Révai, L. Hvižď)

Náš nejmladší tým Orely, složený z žáků 6. – 7. tříd, se s časem 2:07:25 umístil na 60. místě. Nejrychlejším členem se stala Emma Podušková, která svůj úsek zaběhla za 29:13.
Pravým opakem, co se týče věku, bylo družstvo Páťáci “B“. Zde startovali naši zaměstnanci. Zkušenosti a znalost trasy se projevily v celém závodu a tato štafeta získala 43. místo (čas 2:01:11). Nejlepším časem se blýskla paní vychovatelka Hana Holecová (28:19).

Největší ambice mělo samozřejmě družstvo Páťáci “A“. Honza Pech nasadil krásné tempo (23:33) a svůj čip v předávacím území předal na 9. místě. Toto tempo kluci v podstatě drželi během celého závodu. Na posledním úseku se předávalo na 8. pozici. Ale díky skvělému času 19:57 se naši závodníci vyšplhali až na nepopulární, kdežto skvělé a nečekané 4. místo.

V kategorii školních družstev naši žáci a pan učitel s časem 1:33:23 obsadili suverénní 1. místo.

Tímto všem zúčastněným žákům a kolegům děkujeme.