Přihlašte se do 12. ročníku Logické olympiády 2019 – registrace už jen do 30.9.2019

Mensa ČR pořádá již 12. ročník tradiční Logické olympiády, unikátní soutěže, v níž o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí.

Zaregistrujte se a pomozte překonat rekordní účast z minulého roku 61.761 soutěžících z 3.007 škol z celé České republiky!

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné!

Registrace soutěžících i učitelů probíhá od 1. srpna do 30. září 2019.

Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže. Uživatelský profil učitelům umožňuje přehled o přihlášených studentech i o jejich výsledcích v soutěži.

Na rozdíl od oborových soutěží nabízí Logická olympiáda úlohy nezávislé na úrovni vzdělání, a proto se mohou této soutěže účastnit děti a mládež od předškolního věku až po středoškoláky. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.

Soutěž je určena pro následující věkové kategorie soutěžících:
Kategorie MŠ: děti předškolního věku
Kategorie A1: žáci prvního ročníku základních škol (1. třída)
Kategorie A2: žáci druhého ročníku základních škol (2. třída)
Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3.–5. třída)
Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6.–9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Logická olympiáda probíhá pro kategorie A, B a C ve třech kolech. Pro kategorii MŠ, A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Ve vybraných okresech budou pro nejlepší z kategorie MŠ organizována partnerem soutěže prezenční okresní kola.

Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo pro
kategorii A
– žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2019,
kategorii B – žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. – 14. října 2019,
kategorii C – studenti SŠ proběhne ve dnech 15. – 21. října 2019
kategorii MŠ – děti předškolního věku proběhne ve dnech 22. – 28. října 2019
kategorii A1 a A2 – žáci první a druhé třídy ZŠ proběhne ve dnech 22. – 28. října 2019

Krajská kola pro kategorii A, B a C se uskuteční v pátek 1. listopadu 2019 v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 25. listopadu 2019 v Míčovně Pražského hradu.

Více informací…

leták

Logická olympiáda