Florbalový úspěch našich žákyň

Dne 7.11.2019 se konal turnaj ve florbalu dívek 8. a 9. roč., který hostila ZŠ Školní. Žákyním naší školy se podařilo vyhrát okrskovou skupinu a díky tomu byla nominována na okresní finále do dalších duelů. Okrsková skupina byla náročná, utkali jsme se s favorizovanou březohorskou ZŠ, se ZŠ Pod Sv. Horou a ZŠ Rožmitál. Děvčata tento turnaj perfektně zvládla a patří jím za to velký dík.

Věděli jsme ovšem, že přijdou náročnější zápasy na okresním finále, které se konalo 28.11.2019 v sedlčanské sportovní hale Gymnázia a Obchodní akademie. Proto jsme nelenily a poctivě se připravovaly. Sparing partnery nám přitom dělali naši chlapci z 6. – 9. ročníku, za což jim nesmíme zapomenout poděkovat.

Soupeři v okresním finále byli ZŠ Školní, ZŠ Sedlčany a favorizovaná ZŠ Dobříš, která se na florbal specializuje. První zápas jsme hrály se ZŠ Školní a byly jsme úspěšné. Ve druhém zápase, který jsme prohrávaly již 3:0, děvčata ukázala velkou morální sílu našeho týmu a podařilo se jim toto utkání zvrátit v náš prospěch a zvítězit. Třetí utkání proti dobříšskému soupeři bylo již nad naše síly.

Děvčata vybojovala krásné druhé místo v našem okrese a v podstatě první místo ze ZŠ v Příbrami. I když naše florbalová pohádka skončila a do dalších, tj. krajských bojů nepostupujeme, jsem na výsledek a výkon našich děvčat náležitě pyšná. Děvčata děkuji Vám, že jsem u toho mohla být s Vámi.
Hráčky: Emma Podušková, Barbora Roubíčková, Amálie Fišerová, Petra Jalčovíková, Tereza Lubasová, Elisha Luftová, Sabina Hylánová, Tereza Kujalová, Hana Průšová, Lucie Marková, Alžběta Cheníčková, Kateřina Kuntová.

Mgr. Věra Pihávková