Zapoj se do výtvarné soutěže naší školy a vyhraj tablet!

Aktualizováno 25. 1. 2021

Školní výtvarná soutěž na téma „Sílu hledám v přírodě“ byla ukončena v pondělí 25. ledna 2021.

Děkujeme všem zúčastněným.

Vyhodnocení soutěže proběhne během února a podle aktuální epidemiologické situace.


Vzhledem k aktuální situaci, kdy není možné navštěvovat školu a běžné vyučovací hodiny výtvarné výchovy, se naše škola rozhodla vyhlásit tuto výtvarnou soutěž.

Do soutěže se může zapojit každý žák školy (bez ohledu na zaměření), který má chuť doma výtvarně tvořit- KRESLIT A MALOVAT.

Téma

Podtitul soutěže:
Tvořím proti nudě – SÍLU HLEDÁM V PŘÍRODĚ

Tématem může být cokoliv z přírody a oblastí- krajina, zvíře, rostlina.

Můžeš ztvárnit svého domácího mazlíčka nebo koně, na kterém rád/a jezdíš. Můžeš si vybrat oblíbené zvíře ze ZOO či nakreslit část lesa, kam nejraději chodíš na procházky. Předlohou Ti může být krajina s horami, kterou znáš z fotografie nebo sbírka Tvých kaktusů. Dalším námětem může být detail keře nebo stromu, který vidíš z okna. Možností výběru a podnětů z přírody a jejich propojení jsou obrovské.

Jako inspiraci můžeš také použít materiály z předchozí soutěže „Voda a život“.

Technika a formát

Na obrázek použij papír (nejlépe čtvrtku) jakékoliv barvy a velikosti do maximálního formátu A1. Z kreslících nástrojů vybírej například tužku, pastelky, křídy nebo voskovky. Malovat můžeš klasickými vodovkami, anilinkami nebo temperovými barvami. Je na tobě, jaké náčiní vybereš a zda ho zkombinuješ.

Snaž se, aby byl obrázek výrazný a papír celý zaplněný, aby na papíru nezbývala velká prázdná místa.

Kategorie a ocenění

Ceny budou vyhlášeny ve dvou kategoriích – 1. a 2. stupeň. V každé kategorii bude oceněno 10 míst. 1.-5. místo vyhrává ceny – drobná elektronika, 6.-10. místo – výtvarné potřeby. Hlavní cenou pro absolutního vítěze bude tablet! Porotou pro 1. – 10. místo budou vyučující výtvarné výchovy naší školy, o absolutním vítězi bude hlasovat celý pedagogický sbor. Hlavním kritériem hodnocení bude nápaditost a originalita.

Další důležité informace

Do soutěže není nutné se dopředu přihlašovat, obrázek však musí být na zadní straně čitelně podepsán a napsaná třída, kterou žák navštěvuje. Obrázky je možné doručit na vrátnici školy DO PONDĚLÍ 25. LEDNA. Pokud si během práce nebudeš sněčím vědět rady, neboj se kontaktovat svou vyučující výtvarné výchovy – přes školní gmail nebo kontaktuj třídní učitelku/učitele a domluv se na formě konzultace. Soutěž je určena pro jednotlivce a je DOBROVOLNÁ. Rodiče Ti mohou poradit, ale nesmí Ti do obrázku zasahovat.

soutez-letak-2020