Celá akce probíhala na několika stanovištích. Ve dvou stanech na děti čekali záchranáři, kteří je seznámili se správným postupem při resuscitaci. Každý ze školáků měl k dispozici malý model, na kterém si mohl vyzkoušet, co si z předvedeného postupu i výkladu zapamatoval. Na dalším stanovišti se děti učily volat na tísňovou linku 155 tak, aby operátům poskytly všechny důležité informace vedoucí k včasnému příjezdu sanitky. Poslední zastávkou byla prohlídka kompletního vybavení přistaveného velkého sanitního vozu. Za úspěšné absolvování všech stanovišť dostalo každé dítě od organizátorů drobné dárky.
12 Fotky
Ve čtvrtek 9.10.2014 využili žáci II. C nabídky Podbrdského muzea v Rožmitále p. Tř. a zúčastnili se interaktivní výstavy „Jak se žije s handicapem“. Děti se mohly seznámit s problémy postižených. Na vlastní kůži si mohly vyzkoušet projet na invalidním vozíku připravenou dráhu (silniční retardér, otevírání dveří, výjezd na kolejnicích, sjezd po plošině), mohly se projít se slepeckou holí a speciálně upravenými brýlemi, vyzkoušet domluvit se pomocí znakové řeči, číst Braillovo písmo nebo se podepsat na Pichtově psacím stroji atd. Tato výstava jim určitě pomohla pochopit složité nástrahy všedního života tělesně postižených.
7 Fotky
V pátek 12. prosince se někteří žáci 2. stupně vypravili na exkurzi zaměřenou na dějepis a německý jazyk. Jejich cílem bylo historicky, kulturně i hospodářsky významné univerzitní německé město Norimberk. Prohlídku města zahájili na Zeppelinově louce, kde slavný německý generál a stavitel vzducholodí Ferdinand von Zeppelin přistál roku 1909 se svým vzdušným plavidlem LZ6. Tento areál byl ve 30. letech přestavěn jako místo pro nacistické srazy. Pak následovala procházka historickým centrem kolem městských hradeb s věžemi a branami, kolem hrázděného Dürerova domu z roku 1420, Staré radnice, katolického kostela Panny Marie, postaveného z podnětu císaře Karla IV., který Norimberk často navštěvoval. Malebnými uličkami došli až k Norimberskému hradu. Na závěr exkurze mohli uplatnit své znalosti z německého jazyka při nákupu drobných vánočních dárků na vyhlášeném Christkindlesmarktu – největším Vánočním trhu ve střední Evropě.
15 Fotky
Během lyžařského výcviku, který se již tradičně konal na Šumavě – Nové hutě, měli žáci 7. ročníku šanci naučit se či zdokonalit se v lyžování. Stranou jejich zájmu nezůstaly ani další zimní sporty - snowboarding a běžkování. I přes sněhovou nepřízeň se všichni zúčastnění pod odborným vedením Mgr. Chrastinové, Mgr. Kozohorské a Lenky – snowboarďačky lyžovat naučili.
14 Fotky
Selka Dorota Máchalová provedla žáky II.C velikonočně vyzdobenou Čechovou stodolou v Bukové. Vyprávěla jim o jednotlivých postních nedělích, velikonočních zvycích a pranostikách. Ve stodole se nachází velké množství slaměných zvířátek. Průvodkyně jim povídala také o čarodějnicích. Prohlídka končí jeskyní, ve které děti nalezly poklad. V tvořivé dílně si pak vyrobily velikonoční ozdobu.
6 Fotky
V týdnu od 23. do 27. března 2015 žáci II. C propojili dva třídní projekty – Dopisování a Velikonoce. Při výtvarné výchově si nakreslili velikonoční pohledy, při češtině napsali adresu a přání, při matematice narýsovali přímky jako linky. Sami si odnesli vytvořené pohledy na poštu, nalepili známku, orazítkovali a vhodili do schránky. Při hodinách Člověk a společnost si povídali o lidových zvycích, dopisování apod. Prohlédli si také sbírku pohledů z postcrossingu a sami vytvořili výstavku dopisních obálek.
10 Fotky
Ve čtvrtek 13. března navštívil naši školu příslušník sedmé generace sklářské rodiny pan Zahradník. Žákům čtvrtých tříd vyprávěl o vlastnostech skla a skleněných výrobcích. Na jednoduchých pokusech se děti i učitelé se dozvěděli zajímavosti z historie a zpracování skla. Před jejich očima vytvořil pro každou třídu skleněné zvířátko na památku. Nejzajímavější moment nastal, když si děti samy mohly vyzkoušet vyfouknout vlastní skleněnou kuličku. Nebylo to úplně jednoduché. Musely nejprve do nahřáté skleněné tyčky trochu prudce fouknout a potom už foukat jenom malinko a zároveň musely za pomoci pana Zahradníka s celou tyčkou otáčet. Nakonec ale všichni odcházeli s malou skleněnou baňkou, na kterou si mohli i zapískat. Kromě vlastní baňky si děti odnesly mnoho zážitků a informací o vlastnostech skla a jeho zpracování.
12 Fotky
Výsledky závodu kroužku sportovní gymnastiky (pondělní kroužek): březen 2014 1. Štorkánová Miroslava 38.1 2. Trávníčková Sára 37.4 3. Kvapilová Klaudie 37.25 4. Dostálová Žaneta 37.15 / prostná - 9.5 / 5. Jarošová Šárka 37.15 / prostná - 9.15 / 6. Drmlová Marie 36.4 7. Čížková Anežka 36.3 J. Mudrová – vedoucí kroužku SG
10 Fotky
Dne 26.3.2014 se žáci 1. ročníku vydali vlakem do Písku. V galerii Sladovna navštívili výstavu „S jídlem si (ne)hrajeme“. Tato výstava představuje dětem netradičním a hravým způsobem fenomén jídla včetně jeho přípravy, stolování a konzumace, historii, různé tradice apod. V každé části se děti mohly přímo zapojit, dotykem komunikovat s vystavenými objekty a hledat tak odpovědi na otázky „Jak jídlo vzniká?“ nebo „Co se s jídlem děje v našem těle?“ či „Jak dlouhou cestu urazí potraviny, než dorazí na náš stůl?“
7 Fotky
Ve dnech 27. - 29. 5. se žáci VI. B a 3. - 5. 6. 2014 žáci VI. A spolu s vyučujícími přírodopisu zúčastnili Přírodovědného pobytu ve Svatém Janu pod Skalou, kde měli možnost objevovat všechna zákoutí přírody. Zkoušeli lovit bezobratlé živočichy ve vodě i na louce, pozorovali ptáky a využili možnosti najít trilobity. Vedle poznávání přírody a hraním se zvířátky poznali i zajímavou historii tohoto místa obestřenou legendou o Sv. Ivanovi.
14 Fotky
Děti pracovaly s papírovými ruličkami, ze kterých zhotovovaly košíčky, propletená srdíčka na zavěšení a točeným pletením jarní dekorace. Dalším velmi využívaným materiálem byl drátek, korálky, bižuterní komponenty, vlasec, lanka, kůže. „Šikulky“ si vyráběly originální šperky, prstýnky, náušnice, motanice a dekorace k různým příležitostem. Z krepového papíru vytvořily krásné růžičky pro maminku.
5 Fotky