2013-2014

Konec roku

Amazonie

Kroužek ŠD - Zpívání pro radost

Děti zde nejen zpívaly, ale brnkaly na ukulele, využívaly rytmické nástroje, vyjadřovaly pohyb A předvedly rodičům, jak v hodině v průběhu roku pracovaly.

Kroužek Šikulka

Děti pracovaly s papírovými ruličkami, ze kterých zhotovovaly košíčky, propletená srdíčka na zavěšení a točeným pletením jarní dekorace. Dalším velmi využívaným materiálem byl drátek, korálky, bižuterní komponenty, vlasec, lanka, kůže. „Šikulky“ si vyráběly originální šperky, prstýnky, náušnice, motanice a dekorace k různým příležitostem. Z krepového papíru vytvořily krásné růžičky pro maminku.

ŠD červen 2014

MR Břeclav

ŠD - květen 2014

Exkurze 7. ročníku - Písek

Ve středu 11.6.2014 se žáci VII.B a VII.C zúčastnili výletu do písecké Sladovny, kde navštívili expozici s názvem Les - příběhy pěti stromů. Prožili zde cestu lesem a naslouchali dávným příběhům, skrytým v letokruzích paměti. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další podobné zážitky.

Přírodovědný pobyt žáků 6. tříd

Ve dnech 27. - 29. 5. se žáci VI. B a 3. - 5. 6. 2014 žáci VI. A spolu s vyučujícími přírodopisu zúčastnili Přírodovědného pobytu ve Svatém Janu pod Skalou, kde měli možnost objevovat všechna zákoutí přírody. Zkoušeli lovit bezobratlé živočichy ve vodě i na louce, pozorovali ptáky a využili možnosti najít trilobity. Vedle poznávání přírody a hraním se zvířátky poznali i zajímavou historii tohoto místa obestřenou legendou o Sv. Ivanovi.

Tady jsem doma

MDD 1. ročníku

Dne 3.6. žáci 1. tříd oslavili svůj Den dětí u Dělostřelecké jednotky v Jincích. Mohli si prohlédnout vojenská vozidla a děla, vyzkoušet přilby zásahové jednotky Policie ČR a uhasit pomyslný oheň s hasiči. Zhlédli také ukázku vojenského výcviku, cvičení se zbraní a zákrok zásahové jednotky.

Jarní koncert

Mauthausen

Anglie 2014

ŠD - duben

Den Země

ŠD březen 2014

S jídlem si (ne)hrajeme - 1. ročník

Dne 26.3.2014 se žáci 1. ročníku vydali vlakem do Písku. V galerii Sladovna navštívili výstavu „S jídlem si (ne)hrajeme“. Tato výstava představuje dětem netradičním a hravým způsobem fenomén jídla včetně jeho přípravy, stolování a konzumace, historii, různé tradice apod. V každé části se děti mohly přímo zapojit, dotykem komunikovat s vystavenými objekty a hledat tak odpovědi na otázky „Jak jídlo vzniká?“ nebo „Co se s jídlem děje v našem těle?“ či „Jak dlouhou cestu urazí potraviny, než dorazí na náš stůl?“

Tvůrčí dílna - čokoláda

Ve čtvrtek 20. března 2014 proběhlo tvůrčí odpoledne rodičů a žáků II.B, kde se přítomní dozvěděli spoustu zajímavostí o vzniku a zpracování čokolády a děti z ní tvořily obrázky a figurky.

SG - pondělní

Výsledky závodu kroužku sportovní gymnastiky (pondělní kroužek): březen 2014 1. Štorkánová Miroslava 38.1 2. Trávníčková Sára 37.4 3. Kvapilová Klaudie 37.25 4. Dostálová Žaneta 37.15 / prostná - 9.5 / 5. Jarošová Šárka 37.15 / prostná - 9.15 / 6. Drmlová Marie 36.4 7. Čížková Anežka 36.3 J. Mudrová – vedoucí kroužku SG

SG - úterní

Výsledky závodu kroužku sportovní gymnastiky (úterní kroužek ): březen 2014 1. Žáková Eliška 37.15 2. Čížková Anežka 36.9 3. Šmatláková Antonie 36.75 4. Marková Lucie 36.55 5. Luksová Johana 35.6 6. Štěpánková Natálie 34.1 7. Marková Aneta 33.95 J. Mudrová – vedoucí kroužku SG

SG - páteční

Výsledky závodu kroužku sportovní gymnastiky (páteční kroužek): březen 2014 1. Roušarová Aneta 37.25 2. Dvořáková Dominika 37.05 3. Brodníčková Ludmila 37.0 4. Dragounová Tereza 35.85 5. Demčíková Viktorie 35.7 6. Vavřínová Michaela 34.95 7. Uhrová Hana 31.9 J. Mudrová – vedoucí kroužku SG

Výtvarná exkurze

Sklář

Ve čtvrtek 13. března navštívil naši školu příslušník sedmé generace sklářské rodiny pan Zahradník. Žákům čtvrtých tříd vyprávěl o vlastnostech skla a skleněných výrobcích. Na jednoduchých pokusech se děti i učitelé se dozvěděli zajímavosti z historie a zpracování skla. Před jejich očima vytvořil pro každou třídu skleněné zvířátko na památku. Nejzajímavější moment nastal, když si děti samy mohly vyzkoušet vyfouknout vlastní skleněnou kuličku. Nebylo to úplně jednoduché. Musely nejprve do nahřáté skleněné tyčky trochu prudce fouknout a potom už foukat jenom malinko a zároveň musely za pomoci pana Zahradníka s celou tyčkou otáčet. Nakonec ale všichni odcházeli s malou skleněnou baňkou, na kterou si mohli i zapískat. Kromě vlastní baňky si děti odnesly mnoho zážitků a informací o vlastnostech skla a jeho zpracování.

I. C v knihovně Jana Drdy

Dne 5. března 2014 navštívili v rámci akce „Březen – měsíc čtenářů“ žáci I. C dětské oddělení Knihovny Jana Drdy na Březových Horách. Mohli se tak seznámit s provozem knihovny, prohlédli si spoustu dětských knih a časopisů a z několika si přečetli i úryvek.

Hrou proti AIDS

IV.A - krysáci

IV.A - pravěk

Třídilka

Vybíjená

II. A, II. B

Lucie

Hravé Vánoce

Regensburg

Mikuláš

DD Březnice

Nebe a peklo

Betlém II

Betlém

Čapkova Strž

Idar

UNESCO - Bali

SOU Hluboš

Přespolní běh

Volba povolání

Amazonie

Den jazyků

Plavání I. C