Školní družina

Z činnosti školní družiny ve školním roce 2017-2018

Červen 2018

Poslední měsíc školy utekl jako voda. Žáci školní družiny trávili čas většinou na zahradě školy nebo hřišti, při sportovních aktivitách. Oslavili MDD společnou akcí se soutěžemi i odměnou. Oddělení Ježků a Kecek si vyjelo na zámek Dobříš navštívit místní strašidla. Při společném rozloučení se školním rokem jsme si zazpívali a udělali piknik na jednotlivých odděleních. Tak hurá na prázdniny!


Květen 2018

Na Den matek jsme připravili dárečky a žáci hudebního kroužku pod vedením vychovatelky J. Slámové zazpívali již tradičně v Domově důchodců na Březových Horách. Pro třídy 3. A, 3. B proběhl program „Jíme zdravě a chutně“ o zdravém životním stylu. Nejvíce jsme si ale užívali krásného letního počasí na hřištích v okolí školy a při sportovních aktivitách. Proběhla i výstava originálních květin na chodbě školy a projekt žáků 3. B „To jsem Já“.


Duben 2018

V dubnu jsme vyrobili dárečky pro nastávající prvňáčky. Pro žáky prvních ročníků se uskutečnila akce Policie ČR – Příbram o bezpečnosti. Některá oddělení měla program na dopravním hřišti. Vychovatelky školní družiny Eva a Hanka namalovaly nové herní prvky u školy. Den Země jsme oslavili společnou akcí Záchranné stanice Hrachov na školní zahradě, úklidem v okolí školy a výstavou „Modrá planeta Země“. Nejvíce ale chodíme ven, protože je krásné počasí.


Březen 2018

Velikonoční výstava na chodbě školy se vydařila na výbornou! Každé oddělení si vyzdobilo svou vlastní kraslici a nápady byly opravdu rozmanité – zajíc, ovečka, kuře, zahrádka… Žáci se dověděli velikonoční tradice a zvyklosti – jak se plete pomlázka a barvy jednotlivých svátečních dní. První třídy se vypravily do hornického domečku na tradiční velikonoční akci. Jaro je tady a jsme všichni rádi!


Únor 2018

Nejkratší měsíc v roce utekl jako voda. Žáci školní družiny vyráběli valentýnky pro své blízké, klauny, škrabošky. V oddělení Veverek se často zpívá a tančí pod vedením J. Slámové a některá oddělení soutěžila na olympiádě v tělocvičně školy. Proběhla i společná výstava koček. Před jarními prázdninami nás čeká ještě karneval se soutěžemi. Těšíme se na jaro!


Leden 2018
S koledou Tři králové a výrobou papírové koruny jsme zahájili měsíc leden. Napadl i dlouho očekávaný sníh, tak se žáci mohli radovat a dovádět na sněhu, stavět sněhuláky. Vyráběli se krásné brusle, kulíšci, lední medvědi, sněhová těžítka, ptáčci, tučňáci…


Prosinec 2017
Adventní čas nastal a navodil sváteční atmosféru. Žáci si na odděleních povídali o tradicích Vánoc, jak slaví doma s rodinou. Oddělení s prvními třídami navštívila vánoční domeček. Vyráběli jsme čerty Mikuláše, přáníčka, dárečky pro své blízké. Vzpomněli jsme si i na ptáčky v zimě. S kroužkem Zpívání pro radost jsme si společně zazpívali koledy a těšíme se na dárečky od Ježíška.


Listopad 2017
Listopadový čas jsme začali pranostikou „Svatý Martin přijede na bílém koni“ a žáci školní družiny si vyrobili plno krásných obrázků s tímto tématem i vlastního koníka. Při vycházkách jsme si prohlédli místní vlakové nádraží a okolní hřiště, krmili jsme kachny. Žáci jsou neustále poučováni o bezpečnosti i správném chození v útvaru. Opožděně jsme také vytvořili plno úžasných lucerniček k Halloweenu. Čeká nás „Bačkorový rekord“ v tělocvičně školy.


Říjen 2017
Podzimní čas nastal a barevné listí nám přichystal. Při vycházkách jsme pozorovali změny v přírodě, sbírali listy, kaštany a radovali se z krásných teplých dnů. Ve družinách jsme proto vyráběli z přírodnin – podzimní víly, skřítci, růžičky, lesík…Na jednotlivých odděleních proběhly besedy o bezpečnosti při vycházkách a na hřištích, i připomenutí pravidel ŠD a ŠJ.


Září 2017
Letní prázdniny skončily a 4. září se zase ve škole rozezněl zvonek. Ve školní družině proběhl zápis a následné rozdělení žáků do oddělení ŠD. Žáci byli seznámeni s Řádem ŠD i školní jídelny, stanovili si pravidla ve třídě a vymysleli si erb svého oddělení, poznali nové kamarády. Zase nejvíce vyhrála zvířátka!
Letos tedy máme oddělení – ŽELVIČKY, VEVERKY, TYGŘÍCI, ŽABIČKY, DUHOVKY, PAPOUŠCI, SOVIČKY, JEŽCI I KECKY. Všem žákům přejeme prima zážitky ve školní družině.